דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

חטיבה ותיכון

גן החיות - תיבת נח מודרנית
במפגש נחקור בקצרה את ההתפתחות ההיסטורית של גני החיות ונגלה דרך מפגש עם רימבה וצ'ין צ'ין הטיגריסים בספארי, אחינועם וחאליסי כוח הקומודו והערודים, מהן המטרות העיקריות של גני החיות המודרניים, וכיצד הם פועלים למענן.

מסע אל עבר ההשראה - ביומימיקרי בספארי
איך חשבו על חוט כירורגי בהשראת דרבן, חליפת חלל בהשראת ג'ירפה ועוד המון פיתוחים והמצאות מופלאות!
ביומימיקרי היא מתודת חשיבה בה מקבלים השראה ואף מעתיקים מנגנונים הקיימים בטבע על מנת לפתור אתגרים אנושיים. במפגש נחשף לתחום הביומימיקרי על קצה המזלג ונלמד על פיתוחים שונים בתחום דרך מפגש עם עמית ודורית הדרבניות, דניסה הג'ירפה ונחש קרחן התירס.

חיזור ורבייה
מפגש פיקנטי על הרגלי החיזור והרבייה של בעלי החיים. מה מיוחד בהריון של דובים? איך נקבות כח הקומודו מתרבות למרות שאין זכר בחצר? ומה עושים כשיש טלנובלות וגנבות ביצים בחצר הפינגווינים האפריקנים?
במפגש נשוחח על אסטרטגיות רבייה שונות ומושגים מתכנית הלימודים.

על מנהיגים ומנהיגות בעולם החי
מי באמת לובש את המכנסיים בעדר הפילים ולמה? אילו זכויות יתר יש לאריה ומה הופך אותו למלך החיות? והאם הבבון הכי חזק הוא שליט הקבוצה? במפגש ננסה לבחון שיטות הנהגה שונות, להבין האם משתלם להיות מנהיג? כיצד הוא נבחר? ועד כמה הוא תלוי במי שמוכן ללכת אחריו.

גיל הוא רק מספר!
על התבגרות בעולם החי! האם יש טקסי התבגרות בעולם החי? מה מבדיל בין בוגר לצעיר והאם באמת נלוות לכך אחריות גדולה יותר?
דרך מפגש עם הפילים בספארי - וסיפורו של יוסי הפיל נלמד על חשיבות הנורמות החברתיות גם בעולם החי, נחקור יחד בחצר הבבונים את היחס לגורים, מהו הפרצוף התינוקי ומה הקשר בין השניים? נצפה בקרבות קרניים ונגלה מהו עקרון ההכבדה ונשאל את עצמנו האם הוא קיים גם בעולם האנושי?


לחזרה לעמוד הצעות מחיר - לחץ כאן
לעמוד בנושאי תוכן גילאי גן ויסודי - לחץ כאן