דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

שיא בבית החולים לחיות בר!

השנה נשברו מספר שיאים בבית החולים לחיות בר והייתה עלייה דרמטית במספר בעלי החיים שאושפזו. בבית החולים טיפלו ב- 7300 בעלי חיים לעומת כ 6300 בעלי חיים בשנה הקודמת. היו ימים שבהם היו כ- 650 מאושפזים ביום לעומת שיא של כ 300 מאושפזים בשנים קודמות .
מי שספגו את הפגיעה הקשה ביותר הם הקיפודים (1327 מאושפזים), אחריהם הבז המצוי (557 מאושפזים), גוזלי סיסים וצבים.

2020 הייתה שנה קשה מאוד לאנושות והמחשבות על כך שלפחות הטבע יצא ממנה מורווח היו מוטעות. מיד עם סיומו של הסגר הראשון אנשים יצאו בהמוניהם אל הטבע מה שהביא לכך שהם מצאו בעלי חיים פצועים אך מהצד השני הם גם פגעו בבעלי חיים בדרכים שונות. הסיבות העיקריות לפציעות הן איסוף של גורים וגוזלים שנופלים מהעת מתוך מחשבה שננטשו על ידי הוריהם. אלא שברוב המקרים הם עפו כדי לחפש מזון. הקיפודים לעומת זאת, סובלים ברובם מסקביאס בו הם נדבקים אחד מהשני לאחר שאנשים משאירים אוכל לחתולים על מדרכות ומקומות נמוכים אחרים שהם יכולים להגיע אליהם. חיות בר רבות נפצעות בעקבות תקיפת בעלי חיים אחרים, לרוב מדובר בחתולים התוקפים חיות בר. סיבה נוספת היא החזקת חיות בר בבתים, באופן בלתי חוקי. בעיקר צבים ודורסים, שמגיעים לאשפוז כשהם סובלים מפגיעות קשות כתוצאה משהות בתנאים לא מתאימים ונזקקים לאשפוז ארוך ולתקופת שיקום.

למזלנו, בבית החולים נחנך השנה מרכז האקלום והשיקום לזכרו של שמוליק לנדאו ז"ל מה שאפשר קליטה טובה ומקומות אשפוז יעילים יותר.

מלבד מרכז האקלום והשיקום, החלה בשבוע שעבר הבנייה של שלב ד' של בית החולים לחיות בר. המתחם החדש יכלול גוזליה חדשה גדולה ומשופצת עם חלון שמשקיף על דשא המשרדים מה שיאפשר צפייה של קבוצות בטיפול ללא כניסה לאזור השקט. בנוסף, יוקם חדר ניתוח גדול ומשודרג וחדר הכנה לניתוח שייבנו בצורה מותאמת, חדר בידוד לבעלי חיים שחשודים כנושאים מחלות מדבקות ושם יוכלו להיות מאושפזים מבלי החשש שידביקו את יתר בעלי החיים. כמו כן יוקמו חדרי אשפוז מיוחדים לקיפודים וזוחלים וכן חדר ישיבות וחדר צוות לשדרוג חיי צוות המטפלים.