דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

יום המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות

את יום המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות אנחנו מציינים עם "Right Hear", מערכת ניווט ומידע שמאפשרת לעיוורים וללקויי ראיה ליהנות מביקור בספארי.
יו"ר הספארי וסגן ראש עיריית רמת גן, רועי ברזילי, יחד עם אחראית הנגישות בספארי ונציגים מעיריית רמת גן, עמלו בחודשים האחרונים על התקנת המערכת ברחבי גן החיות. מי שישתמש בה יוכל לדעת היכן הוא נמצא, מול איזו חיה הוא עומד, וגם לקבל מידע זואולוגי וסיפורים אישיים על בעלי החיים ב- 64 החצרות.
"כעת, מעבר לקולות ולצלילים, מבקרים עם לקויות ראיה ועיוורון יוכלו גם להסתובב בחופשיות בספארי ולהרגיש שהם חלק מהמקום ומהאווירה" אומר ראש העיר, כרמל שאמה הכהן. "לא פחות חשוב הוא המסר למאות אלפי הילדים המבקרים מדי שנה בספארי וייחשפו לרגישות העירונית שלנו לנגישות לכולם, ולאנשים עם צרכים מיוחדים בפרט".

עבור חזי אליהו, מבקר לקוי ראיה, מדובר בסגירת מעגל. "תמיד הייתי צריך לחפש מכרים וחברים שיצטרפו אלי לבילוי בספארי, והשבוע, בזכות המערכת החדשה, טיילתי בשבילים באופן עצמאי. ידעתי בדיוק ליד איזו חצר אני נמצא ומהו הכיוון המדויק שעלי ללכת בלי צורך בהכוונה. כל ההוראות והמידע עטפו אותי דרך הרמקול של הנייד. המידע על בעלי החיים כלול בהנגשה, כך שאדם עיוור יכול בהחלט גם לתאר ולשתף את הילדים. מבחינתי זהו רגע מרגש ומשמח במיוחד."