דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

להקת השקנאים של הספארי

להקת השקנאים בספארי מונה 10 שקנאים. מדובר בשקנאים שהגיעו אל הספארי כשהם פגועים (דרך בית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, או דרך גורמים אחרים). הם אינם יכולים לעוף ולכן נשארו בסוואנה האפריקאית, שם הם חיים בשלווה לצד חיות הסוואנה ועופות מזדמנים. לפני זמן מה מטפליהם שמו לב כי בדרכם להאכלה שניים מן השקנאים החלו לעוף, דבר בלתי אפשרי לשקנאי הסוואנה.
לאחר ספירה זריזה הם גילו כי ללהקה הקבועה חברו שני שקנאים חדשים ומעופפים, שעברו כאן בסביבה. המטפלים האכילו גם את המסתננים מאחר והניחו כי עצרו למנוחה בספארי.
מאז עברו כבר 3 חודשים והשניים, שראו כי טוב, החליטו לוותר על חלק מ- 5000 הק"מ שהם היו צפויים לעבור במהלך הנדידה העונתית. הם נשארו להעביר כאן את החורף ולמזלם השקנאים שלנו קיבלו אותם בברכה. מאחר ושקנאי בוגר יכול לאכול גם קילו של דגים ביום, המטפלים דאגו שכמות הדגים היומית תספיק לכל השקנאים, הוותיקים והחדשים, כדי שכולם יישארו מרוצים.
בכל שנה חולפים בישראל 45,000-30,000 שקנאים כשכמה מאות מתוכם נשארים לחרוף בארץ. מדינת ישראל היא השנייה בעולם במספר העופות החולפים דרכה בכל עונת נדידה, כאשר אלו מוערכים במספר אסטרונומי של כחצי מיליארד בעלי כנף.