דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

הרשמו לקבלת עדכונים מהספארי:

תודה שנרשמת!

חדשות הספארי

דרמה בחצר הקנגורו
את הקריאה הראשונה קיבל ד"ר יגאל הורוביץ מהמטפלים ב- 23:00 בלילה, לאחר שראו את הגור הקטן בן הארבעה חודשים מוטל על הקרקע. אליס קיבלה מיגאל זריקת טשטוש אך הכנסת הגור לא צלחה והוא הועבר לאינקובטור במרפאה.
למחרת בבוקר אליס הורדמה כשסביבה המטפלים שלה מחזיקים אותה כדי שלא תילחץ.
יגאל הכניס בזהירות את הגור לכיס תוך הצמדתו לפטמה המתאימה הארוכה והמפותחת מבין שתי הפטמות ממנה ינק עד כה. לאחר מכן הוא הדביק את הכיס במסקינטיפ והאמא קיבלה חומר נוגד הרדמה.
מהרגע שהתעוררה, המטפלים עקבו בדריכות אחר ההתרחשות בכיס ובאמצעות משקפת ראו שהגור זז. כמה ימים לאחר מכן, אליס טושטשה שוב וסרט ההדבקה הוסר.
המטפלים ממשיכים לעקוב ומתרגשים מההצלחה של החזרת הגור. אם המטפלים לא היו מבחינים בנפילתו, הוא לא היה שורד. גם החיבור לפטמה בכיס היה מוטל בספק וזה מרגש שהגור הצליח להתחבר אליה והוא נמצא כעת בחוף מבטחים.
בימים האחרונים אפשר כבר לראות את ראשו מבצבץ וגם את רגליו. אנחנו מקווים כי בקרוב נראה אותו גם קופץ מהכיס בשמחה.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

עפה על זה
לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, הגיעה אנפה אפורה לאחר שנמצאה תשושה מאוד בסיור צבאי בסמוך לבסיס במצדה והועברה בסיוע של פקח רשות הטבע והגנים לבית החולים.
האנפה הגיעה כשהיא סובלת מהתייבשות ומשוק ולא הצליחה לעמוד על רגליה. היא הוכנסה לטיפול חירום במהלכו הוכנס לה עירוי נוזלים ובסדרת צילומי הרנטגן שעברה לא נמצאו שברים.
מיד לאחר הבדיקות והטיפול הראשוני היא אושפזה בחדר הטיפול הנמרץ וחוברה לחמצן. לאט לאט מצבה החל להשתפר, אך עדיין היא לא הצליחה לעמוד ולהחזיק את עצמה.
לאחר שמצבה הגופני התייצב מעט, המטפלים היצירתיים של בית החולים הכינו לה ״ערסל״ מיוחד עשוי מבד לבד אותו תלו בעזרת ארבע רתמות כלפי מעלה, שיאפשר לה לחזק את שרירי הרגליים וכך היא תשוב לעמוד על רגליה. אנחנו מקווים כי בימים הקרובים נצפה בשיפור המיוחל והאנפה תוכל לשוב אל הטבע.


נובמבר 2020