דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

הרשמו לקבלת עדכונים מהספארי:

תודה שנרשמת!

חדשות הספארי

וויטי הערודה
אחרי ציפייה ממושכת מאוד, הגיעה לספארי ערודה חדשה.
מדובר בבעל חיים מיוחד ונדיר במיוחד, חמור בר ייחודי במראהו שממנו נותרו בטבע כ-500 פרטים החיים באזור קרן אפריקה- אתיופיה, אריתריאה וסומליה. בשל הקושי הקיים באזור זה גם הערודים סובלים מאוד ורבים מהם מתים ממחסור במזון, מקיטוע שטחי מחייה ומהכלאה עם חמורי הבית.
מספר גני חיות לוקחים חלק בריבוי מין ייחודי זה והספארי הוא אחד מהם.
וויטי בת ה-18 הגיעה אלינו החודש מהחי בר ביטבתה והיא קרויה כך על שום הכתמים הלבנים שעל ישבנה. הבאת הערודה הייתה משימה מורכבת מאוד שכללה מסע ארוך מהספארי ועד החי בר שביוטבתה ובחזרה.
כשהגיעו לספארי, המטפלים הורידו את הארגז מהעגלה הצמידו את פתחו לכיוון פתח האורוות של הערודים ובשקט פתחו את דלת הארגז.
וויטי, היססה לרגע ואז יצאה החוצה בדהרה.
בשבוע שעבר אחרי ששהתה מעט בבית הלילה ולמדה להכיר את חבריה רק על ידי רחרוחים, היא פגשה את בר וביאטריס הקטנה ויום לאחר מכן גם עם ג'וד הזכר המדהים. ההיכרות התנהלה באופן טבעי במעט בעיטות אך העניינים נראים בעיקרם רגועים ושלווים.
במהלך הימים הקרובים היא תתחיל להכיר אותם קצת יותר מקרוב.
אנחנו מקווים, כי בעתיד ווייטי תיכנס להיריון ותביא לעולם צאצאים שיסייעו בהרחבת המין היפיפה הזה.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

החסידה מכפר רופין
לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים הגיעה חסידה מכפר רופין. היא הגיעה כשהיא סובלת מפגיעות כתוצאה מירי, מלוכלכת בבוץ והנוצות שלה שחוקות ובלויות.
היא קיבלה טיפול תומך שכלל מתן תרופות, אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.
לאחר מספר ימים בהם החלה להתחזק ואף לעמוד על רגליה בכוחות עצמה, הוחלט להרדימה לצורך השתלת נוצות. מאחר וחסרו לה נוצות רבות מאוד, 18 במספר, היה צורך בהרדמה ממושכת. את התהליך המיוחד עשו המטפלת הראשית רוני אליאס והווטרינר נבו שורץ.
התהליך נמשך כשעתיים במהלכו הוסרו הנוצות הבלויות.
בבית החולים נמצא בנק נוצות מפואר שכולל נוצות של בעלי כנף רבים שלא שרדו. הנוצות מסודרות וממוספרות לפי הסדר בתוך מניפות שמאפשרות להם להשתיל את הנוצות באופן מסודר. המטפלים הוציאו מבנק הנוצות מניפת נוצות שהייתה שייכת לחסידה שמתה בעבר והייתה בערך בת גילה של החסידה המושתלת. לתוך כל בית נוצה הוחדרה נוצה מתאימה באמצעות הדבקה עם דבק היפוקסי ועם מקל פחמן שהוחדר לנוצה החדשה ואיחד ביניהן.
בתום ההרדמה קשת הנוצות של החסידה הפגועה הייתה מושלמת. לאחר שהתאוששה והחלמה, היא שבה לטבע בשבוע שעבר.


דצמבר 2020