דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

הרשמו לקבלת עדכונים מהספארי:

תודה שנרשמת!

חדשות הספארי


הגור הקטנטן של אליס, נקבת הקנגורו יצא השבוע מהכיס טרם זמנו כשהוא כבן 4 חודשים ומטפלי מחלקת הקופים שאמונים גם על החצרות האוסטרליות בספארי הבחינו בו כשנח על הקרקע מחוץ לכיס הזעיקו את צוות הווטרינרים.
לאחר בדיקה ותצפיות שנעשו, לא נמצאה הסיבה בעקבותיה הגור הקטן יצא או הוצא על ידי אימו החוצה ולכן הוחלט להחזירו כמה שיותר מהר אל הכיס החם של אמו. בתהליך מיוחד, ד"ר יגאל הורוביץ יחד עם צוות המטפלים טשטש את אמו על מנת להפחית את הלחץ, הכניס את הגור בזהירות ולאחר מכן הדביק את שני צידי הכיס בדבק מסקנטייפ חזק שישמור עליו בפנים. הוא כמובן לא היה שורד מחוץ לכיס מאחר והוא נזקק לשהייה של לפחות עוד חודש וחצי בכיס עד שיוכל להסתדר בכוחות עצמו מחוץ לכיס. מאז המקרה המטפלים עוקבים בדריכות ומתצפתים על האם והגור שבכיס באמצעות משקפת ושמחים לראות שהוא זז בתוכו.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------


לספארי ברמת גן הגיעה השבוע נקבת טמרין רעמתי זהוב ראש מגן החיות בקריית מוצקין. הטמרינית בת ה- 4 צעירה ויפה תתאחד בעתיד תתאחד עם הזכר אבו בן ה- 14 שהגיע לספארי גם הוא מהחי פארק במוצקין לפני 6 שנים.
המטפלים חשבו שיהיה זה נחמד לקרוא לנקבה החדשה דאבי וכך השניים יהיו ביחד אבו-דאבי כמחווה להסכם השלום שנרקם עם איחוד האמירויות.
טמרין רעמתי זהוב ראש הוא קוף ממשפחת המרמוסטים הוא אנדמי לברזיל וכמובן הנמצא בסכנת הכחדה.


ספטמבר 2020