דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

לקראת ביקורך

הרשמו לקבלת עדכונים מהספארי:

תודה שנרשמת!

חדשות הספארי

בשורה משמחת ומרגשת!
סהרה הבבונית האהובה והג'ינג'ית שלנו, בת ה- 9 המליטה את הגור החמישי שלה. הפעם הראשונה שהתרגשנו מסהרה הייתה לפני תשע שנים כשסהרה שלנו נולדה. זה היה רגע מרגש במיוחד בעיקר משום ששלושים שנה לא נולדו בבונים בהירים כאלה בספארי.
השתיים היחידות שהיו בהירות פרווה, היו הבבוניות מאיה ושגית ולשתיהן לא נולדו גורים.
מה שגרם להתרגשות הייתה גם העובדה שסהרה נולדה לאמא סקאד בעלת הפרווה האפורה.
סקאד הייתה נקבה ממעמד נמוך, אך עם השנים סהרה שנולדה לאמא כזו, דווקא הפכה לנקבה חזקה ונחשבת. כסהרה הייתה בת חמש היא הפכה לאחת הנקבות בהרמון של שפירא הזכר והחלה להמליט ומאז היא ממליטה מידי שנה. ככל שהשנים חלפו מעמדה הלך והתחזק.
ארבעת הגורים שנולדו לה עד היום הם סוזי, סנטה, סטיב וסוואנה וכולם נולדו אפורים. אנחנו חשבנו שאם נראה בעתיד גור בהיר פרווה, זה אולי יהיה כבר רק הנכד שלה. לכן ההפתעה הייתה גדולה ומרגשת במיוחד.
זמן קצר לאחר ההמלטה, התברר כי מדובר בזכר ואנחנו חיפשנו שם שמתחיל באות ס' שהיא האות הראשונה בשמה של סהרה. אחרי שקיבלנו מהעוקבים הנאמנים שלנו בפייסבוק הרבה מאוד הצעות, החלטנו לבחור בשם סיני. גם שם שמתחיל באות הרצויה וגם שם של מדבר שבו חול בהיר ויפה כמו מדבר סהרה.
עכשיו החיים של סהרה מתנהלים על מי מנוחות, אבל כשסהרה הייתה גורה, הבבונים התלהבו מצבעה והרבו לנסות לחטוף אותה מאמה ובאחד הניסיונות הם גם הצליחו לממש את רצונם.
המטפלים נרתמו מיד וסייעו לאם המבוהלת להשיב אליה את בתה היפה. חטיפת גורים אצל בבונים ידועה והיא נובעת מהרצון של נקבות אחרות להתנסות בגידול גורים וגם להיטיב עם מעמדן וניסיון של זכרים צעירים לגדל נקבה שביום מן הימים תהפוך להיות אחת מנקבות ההרמון.
סהרה שנמצאת במעמד אחר מאמה, לא מאפשרת לאף בבון לחטוף את גוריה והיא שומרת עליהם מכל משמר.
הגור הכתום החדש, מעורר הרבה התרגשות בקרב הבבונים שבחצר כנראה גם בשל צבעו המיוחד וסהרה מצידה שומרת עליו בדרכה האימהית והקשוחה.
אנו צופים לסיני הקטנטן הרפתקאות רבות בחצר יחד עם שאר בני המשפחה.