דפדפן זה אינו נתמך, נא לגלוש באקספלורר 11 ומעלה, או בדפדפן כרום.

סיורים וקבוצות

הרשמו לקבלת עדכונים מהספארי:

תודה שנרשמת!

סיורים לחטיבות ביניים ותיכונים

למידה משמעותית מבוססת על מעורבות, חוויה, שיתוף והבנה.
הספארי כ"ספריית רעיונות" מספק סביבה ייחודית ללמידה חוץ כיתתית,
ומאפשר חידוד מיומנויות חשיבה מסדר גבוה ולמידה בדרך החקר.

גן החיות כתיבת נח מודרנית- (תוכנית גפ"ן 23547)
במהלך ההיסטוריה עברו גני החיות שינוי משמעותי ביעוד ובמטרות, מגופים שעיקרם בידור לקהל הפכו לגופי שמירת טבע וחינוך ומדוע התרחש השינוי? כיצד הוא מתבטא בעבודת גני החיות בפועל? מהי התדמית היום של גני חיות והאם יש פער בין התדמית והציפיות של הקהל ובין המטרות של גן החיות עצמו.
העבודה בספארי, כמו בכל גני החיות, מזמנת לא מעט התלבטויות ואתגרים. כיצד בוחרים אם ומתי להרבות בעל חיים בגן חיות? איך מתאימים חצר ותפריט לבעל חיים חדש? ואיך נותנים טיפול רפואי לחיית בר תוך שמירה על ביטחונה ועל ביטחון המטפל?
במהלך הפעילות נבחן את ממשק הספארי ופעולותיו כתומך במטרות אלו ונבין את מקומם של גני החיות המודרניים בשמירה על מינים בסכנת הכחדה ובחינוך לשמירת טבע.
סיור "גן החיות כתיבת נח מודרנית" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ז'- יב'

תקשורת- (תוכנית גפ"ן 23550)
קרבות קרניים בין איילים, מלחמות הריח בין קבוצות למורים, סימני אוזניים של לביאות משחרות לטרף וגיפופי החיבה בין הורה לצאצא- מה משמעותן של האינטראקציות הללו?
במהלך הסיור נבחן את המרכיבים המרכזיים בתקשורת, נחשף לסוגי התקשורת השונים, יעילותם בהעברת מסרים והתאמתם לאורח החיים ולסביבת המחייה של בעל החיים. נעמוד על ההבדלים בין תקשורת תוך מינית ובין תקשורת מינית ונקיים שיח על חשיבותה של תקשורת נכונה ומדויקת.
הצטרפו אלינו למסע מרתק, בו נציץ לרגע לתוך עולמם של בעלי החיים והמסרים שהם מעבירים זה לזה.
סיור "תקשורת" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ז'- יב'

התבגרות ואחריות- (תוכנית גפ"ן 23552)
גם בעלי החיים עוברים תהליך התבגרות. מה קורה בתהליך ההתבגרות של בעלי חיים שונים? מי מלמד אותם כללי התנהגות? האם יש ל"פלא" הפילון, זכויות יתר כגור קטן? איך יודעים שבעל חיים הוא בוגר ולמי בכלל זה משנה?
במהלך הסיור נחקור את התהליך בו הופכים בעלי החיים מגורים לבוגרים. נשאל מהי בעצם התבגרות, הן מבחינה ביולוגית והן מבחינה חברתית ומה בין התבגרות לאחריות. נבחן את מהלך חייהם של בעלי חיים ממינים שונים ונעמוד על ההבדלים בין תהליכי ההתבגרות שלהם. נגלה האם הציפיות מהם משתנות ונחפש הקבלות לעולמנו אנו.
סיור "התבגרות ואחריות" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ו'- יב'

ביומימיקרי- (תוכנית גפ"ן 13156)
התשובות והפתרונות למרבית הבעיות שבהן נתקל האדם כבר נפתרו ע"י "מהנדסי הטבע".
ביומימיקרי (חיקוי חיים) היא דיסציפלינה רב-תחומית חדשה הרואה את הטבע כספרייה גדולה של רעיונות, מבנים, חומרים ותהליכים סביבתיים וברי-קיימא. הביומימיקרי מבקשת לסגל חשיבה חדשה, אשר אינה שואלת כיצד אנחנו יכולים להשתמש בטבע, אלא מה ניתן ללמוד ממנו.
במהלך הסיור נתבונן בבעלי החיים ובמנגנוני המערכת האקולוגית כמקור להשראה, ללמידה ולחיקוי. נגלה כיצד למדו יזמים מהטרמיטים לחסוך באנרגיה ומהטווסים- לייצר צבעים וכיצד ניתן לנהל לחצים ומתחים כמו ציפורים נודדות. נתנסה בחשיבה יצירתית, אנלוגית ואופטימית להתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים, הנדסיים וסביבתיים והכל בהשראת הטבע.
סיור "התבגרות ואחריות" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ו'- יב'

רבייה- (תוכנית גפ"ן 23553)
מה לומדת האיילה מהתבוננות בקרניו של האייל ומה יבטיח לו שיעורר את עניינה? מה יכולה ללמוד נקבת המנדריל מצבעוניותו של הזכר? כמה זמן נמשך הריון של פילה? ומי מבין היענים דוגר על הביצים?
כל בעלי החיים מונעים על ידי הרצון לשרוד והצורך בהמשכיות. הדרך ליצירת המשכיות היא על ידי הבאת צאצאים והגדלת הסיכויים להישרדותם.
במהלך הפעילות נכיר אסטרטגיות רבייה מגוונות של מיני בעלי חיים שונים ודרכי חיזור מרשימות. נלמד על הזדווגויות מורכבות, הריונות קצרים וארוכים, על שיטות שונות לטיפול בצאצאים וכל זאת- כדי לדאוג לדור העתיד וגם על החשיבות שבתיאום צפיות והסכמה הדדית לתנאים. סיור מרתק במיוחד המיועד לגילאי העשרה.
סיור "רבייה" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ז'-ט'

יחסי גומלין- (תוכנית גפ"ן 23556)
בעלי החיים הם חלק מסביבה הכוללת בתי גידול, אקלים, מזון ועוד. אך מה לגבי בעלי חיים אחרים? האם גם הם חלק מהסביבה? כיצד ייתכן שבית הגידול הוא בעצם בעל חיים אחר? מתי משתלם לחיות בקבוצה ומתי לבד? באלו תנאים נוצרת תחרות וכיצד אפשר להימנע ממנה? האם רק בני אדם ממחזרים? ומה זה באמת להיות טפיל?
העולם כולו שופע מערכות יחסים, חלקן מורכבות וחלקן פשוטות, חלקן קצרות מועד ויש אחרות שנדמה שנמשכות לנצח. במהלך הסיור נתבונן בעולם החי תוך התמקדות במערכות היחסים השונות בו, בין בעלי החיים לבני מינם, בין בעלי החיים לסביבתם ובין הטבע לאדם. הצטרפו אלינו לגלות עוד על מערכות יחסים בעולם החי
סיור "יחסי גומלין" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ט'- יב'

אבולוציה- (תוכנית גפ"ן 23558)
איך קיבל הנמר חברבורות, כיצד עוזרת הדבשת לגמל ואיך "גידל" הפיל את חדקו? שאלות אלו נשמעות כשמות של סיפורי ילדים, אך לא ניתן שלא לתהות עליהן כאשר מתבוננים בטבע.
ממש כמו דרווין, בהביטנו סביב על עולם החי, אנו רואים מגוון ומורכבות נשגבים, והתאמה פלאית בין בעלי החיים לסביבתם. פלאית כל כך, עד שקשה לדמיין שאין יד מכוון בדבר.
במהלך הסיור נחקור את השונות והדמיון בין היצורים השונים, העומדות בבסיס הברירה הטבעית ונגלה איך במבט מקרוב, נוכל לזהות את המנגנונים שמעצבים לאיטם את עולם החי והצומח, מוטציה אחר מוטציה, דור אחר דור.
סיור "אבולוציה" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ט'- יב'

התנהגות בעלי חיים- (תוכנית גפ"ן 23560)
מרגע לידתם ועד מותם, בעלי החיים, בדיוק כמונו, מתנהגים ללא הפסקה. שינה, רבייה, צייד ומשחק, ואפילו עמידה במקום - כולן התנהגויות.
כיצד התפתחו אותן התנהגויות? האם יש הבדל בין התנהגויות של בעלי חיים בגני חיות לאלה שבבר? איזו מההתנהגויות נלמדת ואיזו מולדת? ובסופו של דבר- מה משרתות אותן התנהגויות?
שאלות אלה מהוות חלק מהותי בחקר התנהגות בעלי החיים.
במהלך הסיור נתרגל כלי תצפית ושאילת שאלות, נבין מהם גירויים פנימיים וחיצוניים, ונחקור כיצד, אם בכלל, מעוצבות התנהגויות בעלי החיים בגן החיות.
סיור "התנהגות בעלי חיים" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ז'- יב'

מערכות אקולוגיות- (תוכנית גפ"ן 23581)
עולמנו כולל מורכבות רבה. המוני גורמים, ביוטיים וא-ביוטיים, הפועלים יחדיו ביחסי גומלין, משפיעים ומושפעים בהדדיות ובכך מהווים את המערכת האקולוגית- מכלול הגורמים שיחדיו, מהווים את כלל הסביבה שבכדור הארץ.
לכל יצור תכונות מסוימות- גופניות, פיזיולוגיות והתנהגותיות - אשר מכתיבות איזו נישה, כלומר, באיזו 'משרה' במערכת האקולוגית הוא 'יועסק', וכן אילו מערכות יחסים הוא יקיים עם סביבתו.
במהלך הסיור נחקור אלו מנגנונים קיימים בטבע לצמצום תחרות ושימור אנרגיה, כיצד אותה אנרגיה נעה במעלה, במורד ולרוחבו של מארג המזון, ונבין את חשיבות תפקודן של מערכות אקולוגיות לשמירת טבע כמו גם לרווחתנו ואיכות חיינו.
סיור "מערכות אקולוגיות" מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.
מתאים לכיתות ז'- יב'


לפרטים נוספים בנוגע לתכני הסיור – חגית וילנר 053-5214935
לפרטים נוספים והזמנות - 03-6320222 שלוחה 3

צוות החינוך עומד לרשותכם לשם בניית הסיור המתאים ביותר בעבורכם

  • מינימום להזמנה: 20 משתתפים. לקבוצות מעל 35 משתתפים, כולל המלווים- הקבוצה תפוצל למספר מדריכים לפי גודל הקבוצה.

  • מומלץ להוסיף אטרקציות בתשלום לסיור - האכלת ג'ירף, סיור רכבת, הכנת העשרה לבעלי החיים ועוד (מחויב בתיאום מראש במעמד ההזמנה).

  • יש לתאם את ההדרכה מראש.

  • למידע על נגישות בספארי לחצו כאן.

  • המחירים בתוקף לשנת הלימודים תשפ"ד ועשויים להשתנות במהלך השנה.